İade ve Değişim

1. Siparişimi Nasıl İptal Edebilirim?
Siparişlerinizin iptalini +90 531 451 41 17 numaralı whatsapp müşteri hizmetleri hattımızdan bildirebilirsiniz.

2. Sipariş İade Prosedürü Nedir?
Sipariş ettiğiniz ürünü teslim aldıktan sonra herhangi bir nedenden dolayı iade etmek isterseniz, teslim aldığınız tarihten itibaren 14 gün içinde iade edebilirsiniz.

Üyeliğinize giriş yaparak Hesabım bölümünden kolay iade merkezine tıklayınız. Buradan iade kodu oluşturup, sürat kargo ile tarafımıza karşı ödemeli gönderim sağlayabilirsiniz. Ürünü kutusu, ambalajı ve varsa standart aksesuarlarıyla birlikte bize iade ettiğiniz paketin içinde eksiksiz ve hasarsız bir şekilde kargoya vermelisiniz. Kargo ücreti tarafımıza aittir, bu sebeple karşı ödemeli olarak gönderebillirsiniz. Faturasız gelen iadeler kabul edilmemektedir. Ürünün iadesinin onaylanması için ürün tekrar satılabilirlik halini korumalıdır (tadilat görmemiş, kullanılmamış, kirlenmemiş, yıkanmamış, ütülenmemiş vs.).

Ürün elimize ulaştıktan sonra 5-7 iş günü içerisinde açılır ve iade/değişim süreci başlar. İade birimi tarafından ürünle ilgili gerekli kontrollerin yapılmasının ardından iade talebinin onaylanması durumunda 7(yedi) iş günü içerisinde para iadesi banka hesabınıza yansır.

İade/değişim talebinin sonucu sisteme kayıtlı telefon numaranıza SMS yoluyla iletilir. Banka / Kredi Kartı ile yaptığınız siparişlerinizde ücret iadesi ödemeyi yaptığınız kartınıza yapılacaktır. Alışverişinizi kredi kartına taksit seçeneğiyle gerçekleştirdiyseniz ürün bedeli taksit adedi kadar bölünerek her ay kredi kartınıza iade edilecektir. Kapıda ödeme siparişlerinizde ise ücret iadesi için TR ile başlayan 26 haneli IBAN numaranızı ve IBAN sahibinin adını ve soyadını iade talep formunda iletmeniz gerekmektedir

3. İade/Değişimi Yapılmayan Ürünler Nelerdir?
Gözlük, saat, takı, kolye, yüzük, halhal, bone, topuz tokası, mıknatıs çıtçıt, bileklik ve iç giyim kategorilerinden satın alınan ürünlerin iade/değişim işlemi yapılmamaktadır.

4. Ürün Değişimi Yapabilir Miyim?
İnternet'ten aldığınız ürünleri dilerseniz aşağıdaki linkteki mağazalarımızdan veya kargo ile tarafımıza göndererek değişim yapabilirsiniz. Ancak mağazamızdan değişim yapılacak ürünlerde sadece beden ve renk değişimi olmaktadır.
https://www.barrelsandoil.com/magazalarimiz

5. Ürün İadesi Yaptığımda Kargo Ücreti Öder Miyim?
Ürün iade işlemlerini anlaşmalı olduğumuz Sürat Kargo ile ücretsiz gerçekleştirebilirsiniz. İade kargolarında bedeller Barrels And Oil tarafından karşılanır. Sürat Kargo ile yollamış olduğunuz iade kargonuz için kargo görevlisine
1295653798 kodunu söylemeniz yeterli olacaktır.

6. Kredi Kartı ya da ATM (Debit) Kartına Sahip Değilim. Kapıda Nakit Ödeme ile Satın Aldığım Ürünün Geri Ödemesini Nasıl Alabilirim?
İade/değişim formunda faturada ismi geçen kişiye ait banka hesap bilgisini belirttiğiniz takdirde para iadeniz ilgili hesaba yapılacaktır. Elden ve faturada ismi geçen kişi dışında belirtilen hesaplara para iadesi yapılmamaktadır.

7. Satın Aldığım Kampanyalı Ürünlerin İadesini Yapabilir Miyim?
Kampanyalı ürünlerin iadesi durumunda kampanya bozulduğu için iade edilecek tutarda yapılan indirim miktarında kesinti gerçekleştirilir.

8. Ürünümü İade Etmek İstiyorum. Siparişimle Gelen Hediye Ürünü İade Etmeli Miyim?
Aldığınız ürünü iade etmeniz durumunda siparişinizle gelen hediye ürünü de göndermelisiniz. Eğer hediyenizi iade etmek istemiyorsanız para iadesinde hediye ürünün tutarı değerinde bir kesinti gerçekleşecektir. Ürününüzü değiştirmek istiyorsanız hediye ürünü gönderme zorunluluğunuz bulunmamaktadır.

9. Ürünümü İade Ettiğimde Ödediğim Kargo Ücretinin İadesi Gerçekleşir Mi?
Siparişin iptali durumunda, siparişiniz henüz kargoya verilmediyse kargo ücretiyle birlikte ödediğiniz tutar hesabınıza yatırılır. Fakat iade kargo gönderimi durumunda ödediğiniz kargo ücretinin iadesi gerçekleşememektedir.

10. Hesabıma Yapılan Para İadesini Göremiyorum. Ne Yapmalıyım?
Bu durum bankanız ile ilgilidir. Bankanız para iadesini hesap hareketlerinize hemen yansıtmayabilir. İade işleminiz sonrasında SMS yoluyla size iletilen referans numarasıyla birlikte bankanızla iletişime geçebilirsiniz. 

11. İptal Ettiğim Ürünleri Tekrar Alabilir Miyim?
İptal ettiğiniz ürünler stoklarımızda mevcutsa yeniden sipariş oluşturabilirsiniz.

12. Mağazadan Değişim Yapabilir Miyim?
İnternet sitemizden aldığınız ürünleri aşağıdaki linkteki mağazalarımızdan sadece beden ve renk değişimi yapabilirsiniz.

https://www.barrelsandoil.com/magazalarimiz

13. Değişim İçin Gönderdiğim Ürünün Kargo Ücretini Ödeyecek Miyim?
Firmamızdan kaynaklı hatalı ya da yanlış ürün gönderimlerinde kargo ücreti size yansıtılmamaktadır, ancak ürününüzde herhangi bir sorun yok ise ve yasal cayma hakkınızı kullanıyorsanız değişim için gönderdiğiniz ürünün iade ücretini siz ödemekte, yeni ürününüzün gönderimindeki kargo ücreti ise tarafımızdan ödenmektedir. Aynı sipariş için 2. kez değişim söz konusu olur ise çift taraflı kargo ücretini siz ödemektesiniz.

14. İnternet Sitenizden Aldığım Ürünü Mağazanızda İade Edebilir Miyim?
Sitemizde yaptığınız alışverişlerinizin iadesini aşağıdaki linkteki mağazalarımızda yapabilirsiniz. İadenizi mağazaya teslim ettikten sonra +90 531 451 41 17 numaralı Whatsapp müşteri hizmetlerimizden bilgi vermeniz gerekmektedir. Mağazaya yaptığınız iadelerde iade ücretiniz nakit olarak mağazadan değil ödemeyi yaptığınız kartınıza yatırılmaktadır.
https://www.barrelsandoil.com/magazalarimiz