İade ve Değişim

1. Siparişimi Nasıl İptal Edebilirim?
Siparişlerinizin iptalini müşteri hizmetlerini arayarak gerçekleştirebileceğiniz gibi mesaj veya mail yolu ile de siparişinizi iptal edebilirsiniz.

2. Sipariş İade Prosedürü Nedir?
Sipariş ettiğiniz ürünü teslim aldıktan sonra herhangi bir nedenden dolayı iade etmek isterseniz, teslim aldığınız tarihten itibaren 14 gün içinde iade edebilirsiniz.

Üyeliğinize giriş yaparak Hesabım bölümünden kolay iade merkezine tıklayınız. Buradan iade kodu oluşturup, sürat kargo ile tarafımıza karşı ödemeli gönderim sağlayabilirsiniz. Ürünü kutusu, ambalajı ve varsa standart aksesuarlarıyla birlikte bize iade ettiğiniz paketin içinde eksiksiz ve hasarsız bir şekilde kargoya vermelisiniz. Kargo ücreti tarafımıza aittir, bu sebeple karşı ödemeli olarak gönderebillirsiniz. Faturasız gelen iadeler kabul edilmemektedir. Ürünün iadesinin onaylanması için ürün tekrar satılabilirlik halini korumalıdır (tadilat görmemiş, kullanılmamış, kirlenmemiş, yıkanmamış, ütülenmemiş vs.).

Ürün elimize ulaştıktan sonra 5-7 iş günü içerisinde açılır ve iade/değişim süreci başlar. İade birimi tarafından ürünle ilgili gerekli kontrollerin yapılmasının ardından iade talebinin onaylanması durumunda 7(yedi) iş günü içerisinde para iadesi banka hesabınıza yansır.

İade/değişim talebinin sonucu sisteme kayıtlı telefon numaranıza SMS yoluyla iletilir. Banka / Kredi Kartı ile yaptığınız siparişlerinizde ücret iadesi ödemeyi yaptığınız kartınıza yapılacaktır. Alışverişinizi kredi kartına taksit seçeneğiyle gerçekleştirdiyseniz ürün bedeli taksit adedi kadar bölünerek her ay kredi kartınıza iade edilecektir. Kapıda ödeme siparişlerinizde ise ücret iadesi için TR ile başlayan 26 haneli IBAN numaranızı ve IBAN sahibinin adını ve soyadını iade talep formunda iletmeniz gerekmektedir

3. İade/Değişimi Yapılmayan Ürünler Nelerdir?
Gözlük, saat, takı, kolye, yüzük, halhal, bone, topuz tokası, mıknatıs çıtçıt, bileklik ve iç giyim kategorilerinden satın alınan ürünlerin iade/değişim işlemi yapılmamaktadır.

4. Ürün Değişimi Yapabilir Miyim?
İnternet'ten aldığınız ürünleri dilerseniz mağazamızdan veya kargo ile tarafımıza göndererek değişim yapabilirsiniz. Ancak mağazamızdan değişim yapılacak ürünlerde sadece beden ve renk değişimi olmaktadır.

5. Ürün İadesi Yaptığımda Kargo Ücreti Öder Miyim?
Ürün iade işlemlerini anlaşmalı olduğumuz Sürat Kargo ile ücretsiz gerçekleştirebilirsiniz. İade kargolarında bedeller Barrels And Oil tarafından karşılanır. Sürat Kargo ile yollamış olduğunuz iade kargonuz için kargo görevlisine
1295653798 kodunu söylemeniz yeterli olacaktır.

6. Kredi Kartı ya da ATM (Debit) Kartına Sahip Değilim. Kapıda Nakit Ödeme ile Satın Aldığım Ürünün Geri Ödemesini Nasıl Alabilirim?
İade/değişim formunda faturada ismi geçen kişiye ait banka hesap bilgisini belirttiğiniz takdirde para iadeniz ilgili hesaba yapılacaktır. Elden ve faturada ismi geçen kişi dışında belirtilen hesaplara para iadesi yapılmamaktadır.

7. IBAN Numaramı Nasıl Öğrenebilirim?
IBAN, banka hesabınıza ait olan ve TR ile başlayan 26 haneli numaradır. Bu numarayı hesap cüzdanınızdan, bankanızın ATM’sinden ya da çağrı merkezinden öğrenebilirsiniz.

8. Satın Aldığım Kampanyalı Ürünlerin İadesini Yapabilir Miyim?
Kampanyalı ürünlerin iadesi durumunda kampanya bozulduğu için iade edilecek tutarda yapılan indirim miktarında kesinti gerçekleştirilir.

9. Yurtdışından Verilen Siparişlerde İade ve Değişim Yapabilir Miyim?
Yurtdışından yapılan alışverişlerde iade & değişim yapılmamaktadır.

10. Ürünümü İade Etmek İstiyorum. Siparişimle Gelen Hediye Ürünü İade Etmeli Miyim?
Aldığınız ürünü iade etmeniz durumunda siparişinizle gelen hediye ürünü de göndermelisiniz. Eğer hediyenizi iade etmek istemiyorsanız para iadesinde hediye ürünün tutarı değerinde bir kesinti gerçekleşecektir. Ürününüzü değiştirmek istiyorsanız hediye ürünü gönderme zorunluluğunuz bulunmamaktadır.

11. Ürünümü İade Ettiğimde Ödediğim Kargo Ücretinin İadesi Gerçekleşir Mi?
Siparişin iptali durumunda, siparişiniz henüz kargoya verilmediyse kargo ücretiyle birlikte ödediğiniz tutar hesabınıza yatırılır. Fakat iade kargo gönderimi durumunda ödediğiniz kargo ücretinin iadesi gerçekleşememektedir.

12. Hesabıma Yapılan Para İadesini Göremiyorum. Ne Yapmalıyım?
Bu durum bankanız ile ilgilidir. Bankanız para iadesini hesap hareketlerinize hemen yansıtmayabilir. İade işleminiz sonrasında SMS yoluyla size iletilen referans numarasıyla birlikte bankanızla iletişime geçebilirsiniz. İade süreci ile ilgili sorun yaşıyorsanız; 0850 255 0167 numaralı Müşteri Hizmetlerimizden detaylı bilgi alabilirsiniz.

13. İptal Ettiğim Ürünleri Tekrar Alabilir Miyim?
İptal ettiğiniz ürünler stoklarımızda mevcutsa yeniden sipariş oluşturabilirsiniz.

14. İademi Hangi Adrese Yapmalıyım?
İade etmek istediğiniz ürünleri ………………………………………….. / İstanbul" adresimize gönderebilirsiniz.

15. Mağazadan Değişim Yapabilir Miyim?
İnternet sitemizden aldığınız ürünleri mağazamızdan sadece beden ve renk değişimi yapabilirsiniz.

16. Değişim İçin Gönderdiğim Ürünün Kargo Ücretini Ödeyecek Miyim?
Firmamızdan kaynaklı hatalı ya da yanlış ürün gönderimlerinde kargo ücreti size yansıtılmamaktadır, ancak ürününüzde herhangi bir sorun yok ise ve yasal cayma hakkınızı kullanıyorsanız tekrar oluşturulacak siparişte kargo ücreti tarafınıza yansıtılacaktır.

17. Yurtdışına İade/Değişim Var Mı?
Yurtdışı siparişlerinde  iade/değişim seçeneği mevcut değildir.

DİĞER SIKÇA SORULAN SORULAR

*Aldığım tesettür mayo/haşemayı kaç gün içerisinde iade edebilirim?

Tesettür mayo/haşema ürünlerimizde iade ve değişim hijyen sebebiyle ürün elinize ulaştıktan sonra 24 saat içinde ürünü kargolamanız durumunda geçerlidir.

*Aldığım abiyeyi kaç gün içerisinde iade edebilirim?

Abiye ürünlerimizde iade ve değişim, ürün elinize ulaştıktan sonra 24 saat içinde ürünü kargolamanız durumunda geçerlidir.

*İadesi kabul edilmeyen ürünler nelerdir?

Gözlük, saat, takı, kolye, yüzük, halhal ve bileklik kategorilerinden satın alınan ürünlerin değişim/iade işlemi yapılmamaktadır.

*Değişim için gönderdiğim ürünün kargo ücretini ödeyecek miyim?

Firmamızdan kaynaklı hatalı ya da yanlış ürün gönderimlerinde kargo ücreti size yansıtılmamaktadır, ancak ürününüzde herhangi bir sorun yok ise ve yasal cayma hakkınızı kullanıyorsanız tekrar oluşturulacak siparişte kargo ücreti tarafınıza yansıtılacaktır.

*İadesini gerçekleştirdiğim ürünün kargo ücretini alabilir miyim?

İade işlemlerinde sadece ürün bedeli iadesi yapılmaktadır. Kapıda nakit ve kapıda kredi kartı işlemlerinde ödenen hizmet bedellerinin iadesi gerçekleştirilmemektedir.

*Kredi kartı ya da ATM (debit) kartına sahip değilim. Kapıda nakit ödeme ile satın aldığım ürünün geri ödemesini nasıl alabilirim?

Kolay İade Merkezi formunda kendinize ait banka hesap bilgisini belirttiğiniz takdirde para iadeniz ilgili hesaba yapılacaktır. Elden para iadesi yapılmamaktadır.

*Kredi kartı ile taksit yaparak aldığım ürünün geri ödemesini nasıl alabilirim?

Kredi kartına taksit seçeneği ile gerçekleştirdiğiniz alışverişlerinizde para iadeniz, kartınıza her ay taksitler halinde yapılacaktır.

*İadesini gerçekleştirdiğim ürünün geri ödemesini nasıl alabilirim?

Havale, kapıda nakit veya kredi kartı şeklinde gerçekleştirdiğiniz ürün ödemelerinizde para iadeniz Kolay İade Merkezinde  belirtmiş olduğunuz hesap bilgilerinize yapılmaktadır. Online olarak yaptığınız alışverişlerinizde ise para iadeniz, ödeme yapmış olduğunuz karta yapılmaktadır.  

*Ürünümü nasıl değiştirebilirim?

Ürün değişimi yapabilmeniz için Kolay İade Merkezinde istenen bilgileri doldurmanız gerekmektedir. Alacağınız İade Kodu ile Sürat kargo ile tarafımıza ücretsiz olarak gönderebilirsiniz. Talep ettiğiniz değişim/iade işlemi ortalama 3 iş günü içerisinde yapılacak ve mesaj yoluyla bilgilendirmeniz sağlanacaktır.